; فوت و فن زرشک پلو با مرغ و راز خوشمزگی زرشک پلو با مرغ رستورانی - موسوی ها
فوت و فن پنیر پیتزا و راز خوشمزگی پنیر پیتزا خوشمزه و خانگی

فوت و فن پنیر پیتزا و راز خوشمزگی پنیر پیتزا خوشمزه و خانگی

فوت و فن پنیر پیتزا فوت و فن پنیر پیتزا و راز خوشمزگی پنیر پیتزا خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. فوت و فن گراتن …

فوت و فن آش شله قلمکار و راز کش آمدن آش شله قلمکار

فوت و فن آش شله قلمکار و راز کش آمدن آش شله قلمکار

فوت و فن آش شله قلمکار فوت و فن آش شله قلمکار و راز کش آمدن آش شله قلمکار و راز خوشمزگی آش شله قلمکار در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه …

فوت و فن بورک گوشت و راز خوشمزگی بورک گوشت خوشمزه و خانگی

فوت و فن بورک گوشت و راز خوشمزگی بورک گوشت خوشمزه و خانگی

فوت و فن بورک گوشت فوت و فن بورک گوشت و راز خوشمزگی بورک گوشت خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. ممکن است شما پیش …

فوت و فن زرشک پلو با مرغ

ادویه زرشک پلو با مرغ نی نی سایت طرز تهیه زرشک پلو با مرغ با هویج و فلفل دلمه طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ساده خانگی بهترین زرشک پلو با مرغ تهران طرز تهیه زرشک پلو با مرغ رستوران مسلم طرز تهیه زرشک پلو با مرغ تصویری فوت و فن مرغ مجلسی نی نی سایت طرز تهیه زرشک پلو با مرغ مرحله به مرحله

فوت و فن زرشک پلو با مرغ و راز خوشمزگی زرشک پلو با مرغ رستورانی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

یکی از غذاهای مشهور و خوشمزه در فرهنگ غذایی ایران، زرشک پلو است. این غذا معمولاً در مهمانی‌ها و مجالس مورد استفاده قرار می‌گیرد و با تغییرات زیادی نیز تهیه می‌شود. در این وعده غذایی، از مرغ به عنوان مواد اصلی استفاده می‌شود و همچنین همچون سایر پلوهای ایرانی معروف مانند لوبیا پلو، عدس پلو و باقالی پلو، بسیار محبوب است.

زرشک پلو با مرغ، به لحاظ طعم و عطر بی‌نظیر خود، در بین ایرانیان بسیار مورد توجه و علاقه قرار دارد. این غذا به روش‌های مختلفی تهیه می‌شود و به عنوان یک غذای مجلسی ارزشمند در میان مراسم‌ها و مناسبت‌های خاص شناخته می‌شود. زرشک پلو ترکیبی است از پلوی ایرانی اصیل، زرشک و خورشت مرغ که به واسطه مزه و طعم خاص خود، توجه بسیاری از علاقمندان را جلب می‌کند.

برای تهیه زرشک پلو، دو روش اصلی وجود دارد. در روش اول، زرشک پلو و خورشت مرغ به صورت جداگانه تهیه می‌شوند، در حالی که روش دوم که بیشتر در آشپزخانه‌های خانگی استفاده می‌شود، زرشک پلو و خورشت مرغ را با یکدیگر ترکیب می‌کند. این تغییرات در تهیه این غذا، به تفاوت‌های معمولی آن اضافه می‌کند و امکان استفاده از روشی که بیشتر به سلیقه و شرایط فرد بخواند، فراهم می‌کند.

فوت و فن زرشک پلو با مرغ

هنگامی که می‌خواهید زرشک را سرخ کنید، برای دستیابی به بهترین نتیجه می‌توانید از روغن تازه استفاده کنید یا در صورت تمایل، از کره برای سرخ کردن زرشک استفاده نمایید.

برای افزودن طعم بی‌نظیر به غذا و جلوگیری از جدا شدن زرشک از برنج، می‌توانید هنگام سرخ کردن زرشک، شکر را اضافه کنید. میزان استفاده از زرشک و شکر به سلیقه شما بستگی دارد.

هنگام تفت دادن زرشک، دمای شعله را کم نگه دارید تا زرشک خشک نشود و به دندان‌ها چسبیدنی نشود.

برای حصول از رنگ خوب زعفران، زعفران، زرشک و شکر را به همراه کره یا روغن در تابه‌ای ریخته و هنگامی که حرارت بگیرد، نصف لیوان آب اضافه کنید و پس از چند دقیقه از روی شعله بردارید. مراقب باشید که زعفران بیش از حد روی شعله نباشد تا عطر آن از بین نرود.

برای بهترین نتیجه، زعفران را با استفاده از هاون سنگی یا هاون چوبی آسیاب کنید تا به خوبی رنگ دهد. در صورت استفاده از آسیاب برقی، زعفران ممکن است عطر و بوی خود را از دست دهد.

بعضی افراد زعفران را در آب خیس کرده و در ظرفی در داخل یخچال نگهداری می‌کنند و در زمان نیاز از آن استفاده می‌کنند. با این روش، ممکن است عطر و طعم بی‌نظیر زعفران را از دست بدهید.

برای آغاز تهیه مرغ، تکه‌های مرغ را سرخ کرده و پس از اینکه رنگشان به طلایی تغییر کرد، به آنها ادویه‌های دلخواه خود (مانند پیاز، ادویه و آب) را اضافه کنید. همچنین، می‌توانید در کنار مرغ، مقداری آلو را نیز سرخ کنید و از آن استفاده نمایید.

هنگام اضافه کردن پیاز به مرغ، بهتر است پیازها را به صورت کامل و درست اضافه کنید و نیازی به خرد کردن آنها نباشد. می‌توانید چند پیاز کوچک را به صورت کامل برای افزودن مزه به مرغ استفاده کنید.

برای طبخ مرغ، ادویه‌های متنوعی لازم نیست و فقط استفاده از زردچوبه و نمک کفایت می‌کند. بهتر است از زعفران و رب برای مرغ استفاده نکنید و زعفران را برای برنج مورد استفاده قرار دهید.

نوشیدنی‌های پیشنهادی که می‌توانید همراه این غذا سرو کنید، شربت بهارنارنج، شربت گلاب و دوغ محلی است.

برای بهبود ظاهر زیبایی پلو، می‌توانید از یک قاشق غذاخوری خلال پسته برای تزیین استفاده کنید. ترکیب قرمزی زرشک با سبزی خلال پسته باعث می‌شود ظاهر غذا بی‌نظیر به نظر برسد.

در تهیه مرغ، مهم است که آن آبدار باشد. آب مرغ غلیظ شده را باید در یک کاسه جداگانه از مرغ سرو کنید. در صورتی که آب مرغ جداگانه سرو نشد، می‌توانید از عصاره مرغ استفاده کنید. در این حالت، نیازی به استفاده از نمک نیست.

نکات طلایی زرشک پلو با مرغ

افزودن سبزیجات به طبخ مرغ می‌تواند طعم و عطر بیشتری به غذا ببخشد. می‌توانید از سبزیجاتی مانند هویج، کرفس و برگ بو برای این منظور استفاده کنید. با اضافه کردن این سبزیجات، می‌توانید به طعم مرغ اضافه کنید و بوی آن را تقویت کنید.

همچنین، برخی از سرآشپزان برجسته توصیه می‌کنند که افزودن پیاز به طبخ مرغ می‌تواند بهترین روش برای افزایش خوشمزگی آن باشد. بنابراین، بهتر است از پیاز خلالی درشت و به مقدار زیاد استفاده کنید. همچنین، در زمان تفت دادن سیر و پیاز، می‌توانید به غذا سبزیجاتی مانند هویج و فلفل دلمه‌ای اضافه کنید تا طعم و آرومات آن را تحریک کنید.

با این روش‌ها، می‌توانید طعم و عطر مرغ را بهبود بخشید و غذایی خوشمزه و متنوع تهیه کنید.

روش تفت دادن زرشک

برای به دست آوردن طعمی مشابه رستوران در زرشک پلو، می‌توانید از کره برای تفت دادن زرشک استفاده کنید. کره به غذا طعم و عطر خاصی می‌بخشد و می‌تواند به زرشک پلو طعمی خوشمزه و منحصر به فرد ببخشد. اما اگر از طعم کره در زرشک پلو لذت نمی‌برید، می‌توانید از روغن‌های سالم خوراکی مانند روغن ذرت یا روغن کنجد استفاده کنید. این روغن‌ها نیز می‌توانند به زرشک پلو طعمی خوب ببخشند و همچنین سبک‌تر و سالم‌تر هستند. انتخاب نوع روغن براساس سلیقه شماست و می‌توانید طبق ترجیحات خود از آنها استفاده کنید.

زرشک مورد نیاز

معمولاً برای هر ۴ پیمانه برنج، ۱ پیمانه زرشک در زرشک پلو استفاده می‌شود. با این حال، می‌توانید میزان زرشک را بر اساس سلیقه خود تنظیم کنید. اگر تمایل دارید زرشک بیشتری در زرشک پلوتان باشد، می‌توانید مقدار بیشتری از زرشک را استفاده کنید. به طور معمول، توصیه می‌شود به ازای هر نفر از ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری زرشک استفاده کنید.

سس مخصوص

برای تهیه سس مرغ، می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

ابتدا پیاز و سیر را رنده کرده و با روغن در قابلمه تفت دهید تا سبک شوند و رنگ بگیرند.

سپس زردچوبه را به قابلمه اضافه کنید و تکه‌های مرغ را در قابلمه قرار دهید تا یک سمت آنها سرخ شود. سپس آنها را برگردانید تا سمت دیگر هم سرخ شود.

پس از سرخ شدن هر دو سمت مرغ، رب گوجه‌فرنگی را به قابلمه اضافه کنید و تفت دادن را ادامه دهید تا رب خوبی با سایر مواد ترکیب شود.

ادویه زرشک پلو با مرغ نی نی سایت طرز تهیه زرشک پلو با مرغ با هویج و فلفل دلمه طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ساده خانگی بهترین زرشک پلو با مرغ تهران طرز تهیه زرشک پلو با مرغ رستوران مسلم طرز تهیه زرشک پلو با مرغ تصویری فوت و فن مرغ مجلسی نی نی سایت طرز تهیه زرشک پلو با مرغ مرحله به مرحله

سپس ادویه‌ها و نمک را به همراه آب جوش در قابلمه بریزید و درب قابلمه را ببندید.

اجازه دهید تکه‌های مرغ به آرامی پخته شده و آماده شوند که ممکن است حدود ۱/۵ تا ۲ ساعت طول بکشد.

برای رسیدن به غلظت مناسب سس مرغ و جلوگیری از آبکی شدن آن، می‌توانید از ترکیبی از نیمی رب گوجه‌فرنگی و نیمی رب انار استفاده کنید. این ترکیب به سس غلیظی دست می‌دهد و به آن رنگ زیبا می‌بخشد.

همچنین، اضافه کردن یکم فلفل دلمه‌ای به سس مرغ نیز می‌تواند طعم آن را بهبود بخشد. البته، میزان اضافه کردن فلفل دلمه‌ای و نوع رب مورد استفاده بستگی به سلیقه شما دارد.

نقش طلایی گلاب در زرشک پلو

اگر تصمیم دارید برای پخت مرغ زرشک پلو از گلاب استفاده کنید، توصیه می‌شود مقدار گلاب را کنترل کنید و از مقدار زیاد استفاده نکنید. استفاده اضافی از گلاب ممکن است طعم غذای شما را تغییر داده و کیفیت آن را کاهش بدهد. بهتر است از مقدار کمی گلاب استفاده کنید تا طعم غذا حفظ شود و هماهنگی مناسبی بین طعم مرغ و زرشک برقرار شود. برای افزودن عطر و طعم ملایم به غذا، می‌توانید با اضافه کردن چند قطره گلاب، تجربه‌ای خوبی را به دست آورید. اما بهتر است در هنگام استفاده از گلاب، مقدار آن را کمتر از مقدار زرشک و برنج قرار دهید تا طعم غذا بهینه باشد.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 5 تیر 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام موسوی‌ها و لینک مستقیم بلا مانع است.