; فوت و فن برنج زعفرانی و راز خوشمزگی برنج زعفرانی خوشمزه و خانگی - موسوی ها
فوت و فن کیک در فر و راز خوشمزگی پخت کیک در فر در منزل

فوت و فن کیک در فر و راز خوشمزگی پخت کیک در فر در منزل

فوت و فن کیک در فر فوت و فن کیک در فر و راز خوشمزگی پخت کیک در فر در منزل در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. کیک …

فوت و فن پخت آش یخ تبریزی و راز خوشمزگی آش یخ تبریزی خانگی

فوت و فن پخت آش یخ تبریزی و راز خوشمزگی آش یخ تبریزی خانگی

فوت و فن پخت آش یخ تبریزی فوت و فن پخت آش یخ تبریزی و راز خوشمزگی آش یخ تبریزی خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. غذاها …

فوت و فن شوید پلو با تن ماهی و راز خوشمزگی شوید پلو با تن ماهی خوشمزه

فوت و فن شوید پلو با تن ماهی و راز خوشمزگی شوید پلو با تن ماهی خوشمزه

فوت و فن شوید پلو با تن ماهی فوت و فن شوید پلو با تن ماهی و راز خوشمزگی شوید پلو با تن ماهی خوشمزه در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه …

فوت و فن برنج زعفرانی

طرز تهیه برنج زعفرانی برای تزیین طرز تهیه برنج زعفرانی و زرشک زمان ریختن زعفران روی برنج طرز تهیه برنج زعفرانی با مرغ طرز تهیه زرشک و زعفران روی برنج نی نی سایت طرز تهیه برنج زعفرانی قالبی طرز تهیه برنج دو رنگ برنج زعفرانی با گوشت

فوت و فن برنج زعفرانی و راز خوشمزگی برنج زعفرانی خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

یک میز غذا با تنوع رنگی و طعم‌های خوشمزه می‌تواند به زیبایی نشان‌دهنده دقت و سلیقه میزبان باشد، به خصوص هنگامی که برای میهمانان ویژه تدارک دیده شده است. در چنین مواقعی، بانوان با دقت و ذوق خاصی به تزیین غذاها می‌پردازند، و در میان آنها، برنج تزئین شده جایگاه ویژه‌ای دارد. استفاده از زعفران برای افزایش زیبایی برنج یکی از روش‌های محبوب است. برنج زعفرانی اغلب به عنوان تزئین برای خورشت‌هایی نظیر قیمه و قورمه سبزی یا در کنار زرشک پلو با مرغ سرو می‌شود.

آماده‌سازی برنج زعفرانی فرآیندی ساده است که تنها با افزودن زعفران دم کرده به برنج در حین پخت انجام می‌پذیرد.

مواد لازم برای تهیه برنج زعفرانی

برنج ۴ پیمانه

نمک به مقدار لازم

روغن ۲ ق غذا خوری

زعفران ۲ ق غذا خوری

روش تهیه برنج زعفرانی

زعفران به خاطر توانایی‌اش در افزودن رنگ و طعم به غذاها، در تهیه بسیاری از انواع پلوها و برنج‌ها استفاده می‌شود. برای آماده‌سازی برنج زعفرانی می‌توانید این گام‌ها را دنبال کنید:

شروع کار با شستشوی برنج در آب ولرم، افزودن نمک و هم زدن آن است. برنج باید برای ۲ تا ۳ ساعت در آبی که سطحش چند سانتی‌متر بالاتر از برنج است، خیس بخورد.

بعد، آب را در یک قابلمه دیگر به حدود دو سوم پر کنید و آن را روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. برنج خیس خورده را پس از جوش آمدن آب به آن اضافه کنید.

تقریباً ده دقیقه بعد از پخت و زمانی که برنج نرم شده و آب آن تبخیر شده است، برنج را آبکش کنید.

برای درست کردن برنج کته، زعفران دم کرده را بعد از جذب آب توسط برنج و قبل از قرار دادن دمکنی، روی برنج بریزید. دم کردن زعفران با ریختن زعفران آسیاب شده درون آب جوش و قرار دادن یک دم‌کنی روی استکان انجام می‌پذیرد.

برای برنج آبکش، زعفران دم کرده را بعد از آبکش کردن برنج به آن اضافه می‌کنید. توجه داشته باشید که زعفران باید فقط بعد از آبکشی برنج افزوده شود.

پس از آبکش کردن برنج و بازگشت آن به قابلمه (که ترجیحاً کف آن با روغن چرب شده و از سیب زمینی یا نان برای ته دیگ استفاده شود)، زعفران دم کرده و سایر ادویه‌ها را اضافه کنید تا برنج به خوبی دم بکشد.

اگر فقط می‌خواهید روی برنج را با زعفران تزئین کنید، زعفران دم کرده را با روغن داغ مخلوط کرده و پس از گذشت زمانی، مقداری از برنج سفید آماده شده را به این مخلوط اضافه کرده و به خوبی هم بزنید. سپس، این برنج را برای تزئین روی سایر برنج‌ها استفاده کنید.

روش های تزیین برنج زعفرانی

استفاده از زعفران برای زیباتر کردن برنج، فرصتی است برای به کارگیری خلاقیت و حس زیبایی‌شناسی. برای کسب ایده‌های نو و الهام‌بخش، مراجعه به اینترنت و مرور کتاب‌های آشپزی می‌تواند بسیار مفید باشد.

یکی از شیوه‌های جذاب برای آرایش برنج زعفرانی، تلفیق آن با عناصری چون زرشک و زعفران است. همچنین، می‌توانید بخش‌هایی از برنج را با میوه‌هایی مانند آلبالو تزئین کنید. این ترکیبات نه تنها به زیبایی بصری غذا کمک می‌کنند، بلکه طعم و عطر دلپذیری نیز به آن می‌بخشند.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 20 بهمن 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام موسوی‌ها و لینک مستقیم بلا مانع است.