; فوت و فن سوپ دال عدس و راز خوشمزگی سوپ دال عدس خوشمزه و خانگی - موسوی ها
فوت و فن پخت نان خامه ای و راز خوشمزگی نان خامه ای خانگی

فوت و فن پخت نان خامه ای و راز خوشمزگی نان خامه ای خانگی

فوت و فن پخت نان خامه ای فوت و فن پخت نان خامه ای و راز خوشمزگی نان خامه ای خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. هر …

فوت و فن بوقلمون و راز خوشمزگی بوقلمون و نکات پخت بوقلمون

فوت و فن بوقلمون و راز خوشمزگی بوقلمون و نکات پخت بوقلمون

فوت و فن بوقلمون فوت و فن بوقلمون و راز خوشمزگی بوقلمون و نکات پخت بوقلمون در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. بوقلمون، که شامل هر دو نوع …

فوت و فن باقالی پلو با مرغ و راز خوشمزگی باقالی پلو با مرغ خوشمزه و خانگی

فوت و فن باقالی پلو با مرغ و راز خوشمزگی باقالی پلو با مرغ خوشمزه و خانگی

فوت و فن باقالی پلو با مرغ فوت و فن باقالی پلو با مرغ و راز خوشمزگی باقالی پلو با مرغ خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما …

فوت و فن سوپ دال عدس

طرز تهیه سوپ دال عدس ایرانی سوپ دال عدس و هویج سوپ دال عدس نواب ابراهیمی طرز تهیه سوپ دال عدس مجلسی سوپ دال عدس با جو طرز تهیه سوپ دال عدس با بلغور طرز تهیه دال عدس آبادانی سوپ دال عدس برای سرماخوردگی

فوت و فن سوپ دال عدس و راز خوشمزگی سوپ دال عدس خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

سوپ لنتیل، که به عنوان یک غذای بسیار محبوب و مقوی شناخته می‌شود، در خانه‌ها و رستوران‌های سرتاسر جهان با دستورالعمل‌های گوناگون تهیه و ارائه می‌شود. در دستور تهیه سنتی ترکیه برای سوپ لنتیل، استفاده از فلفل قرمز ترک و اضافه کردن کمی آرد به عنوان بخشی از اجزای اصلی شایع است. در نواحی جنوبی به آن هویج افزوده می‌شود، در حالی که نسخه‌های عربی از این سوپ بدون برنج تهیه می‌شوند.

مواد اولیه برای آماده سازی سوپ دال عدس

دال عدس ۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار

آب جوش ۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار

پیاز ۱ عدد متوسط

سیب زمینی ۱ عدد متوسط

هویج ۱ عدد متوسط

روغن مایع به مقدار لازم

سیر ۳ حبه

رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری

زردچوبه، نمک و فلفل قرمز به مقدار دلخواه

روش تهیه سوپ دال عدس

برای آغاز پخت سوپ لنتیل اشرافی، نخستین قدم پوست گرفتن و خرد کردن پیاز به صورت ریز و یکنواخت است تا آماده استفاده در سوپ شود.

پس از آماده سازی پیاز، به سراغ سیب زمینی و هویج بروید. سیب زمینی‌ها را بشویید، پوست بگیرید و به شکل مرتب و یکدست تکه تکه کنید. همچنین پوست هویج‌ها را گرفته و آن‌ها را به همان اندازه خرد کنید.

در مرحله بعدی پخت سوپ لنتیل به روش سنتی، مقداری روغن در یک قابلمه مناسب بریزید. سپس سیرها را له کرده یا رنده نموده و به روغن اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خوش سیر به مشام برسد.

بعد از این، پیاز خرد شده را به مخلوط سیر افزوده و آن‌ها را تفت دهید تا پیازها نرم و کمی شفاف شوند. سپس یک قاشق از رب گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط یکدست گردد.

پس از آن، هویج و سیب زمینی خرد شده را به مواد در قابلمه اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. ادویه‌ها شامل زردچوبه، نمک و فلفل قرمز را به آن افزوده و هم بزنید.

بعد از افزودن ادویه‌ها، لنتیل‌ها را که از قبل شسته‌اید به قابلمه اضافه کرده و مواد را برای چند دقیقه با هم تفت دهید.

در مرحله نهایی پخت سوپ لنتیل و هویج، به مواد داخل قابلمه دو پیمانه آب جوش اضافه کنید، درب آن را ببندید و اجازه دهید سوپ پخته و به غلظت دلخواه برسد. در این فاصله، چند بار سوپ را هم بزنید تا از چسبیدن آن به ته قابلمه جلوگیری شود.

وقتی سوپ کاملا غلیظ شده و مواد درون آن به خوبی پخته‌اند، حرارت را خاموش کرده، سوپ را با کمی جعفری تازه خرد شده تزئین کنید و از طعم عالی آن لذت ببرید.

مواد اولیه برای آماده سازی سوپ دال عدس و برنج

دال عدس ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار

پیاز ۱ عدد بزرگ

سیر ۲ حبه

رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری

آب لیموترش تازه ۲ قاشق غذاخوری

سیب زمینی ۱ عدد بزرگ

هویج ۱ عدد بزرگ

برنج نیم دانه ۱/۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار

خامه صبحانه ۲ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

روش تهیه سوپ دال عدس و برنج

برای تهیه این سوپ دال عدس، شما باید ابتدا برنج و دال عدس را برای یک ساعت در ظروف جداگانه خیس کنید. سپس هر دو را به یک دیگ انتقال دهید و بگذارید که کاملا بپزند. یک ساعت بعد از شروع پخت، پیاز خرد شده را با مقداری روغن سرخ کنید و کمی زردچوبه به آن اضافه کنید. سپس سیر و رب گوجه فرنگی را به این ترکیب بیافزایید.

وقتی بوی سیر به خوبی در محیط منتشر شد، تکه‌های کوچک سیب زمینی و هویج را اضافه کنید. پس از چند دقیقه تفت دادن سیب زمینی و هویج، مخلوط پخته شده برنج و دال عدس را به آن اضافه کنید. کمی نمک و فلفل به مواد بزنید و دو یا سه پیمانه آب جوش به آن اضافه کنید.

مواد داخل سوپ را به خوبی هم بزنید و صبر کنید تا همه عناصر به طور کامل پخته و مخلوط شوند. این سوپ را می‌توانید با یک گوشتکوب برقی به حالت پوره درآورید. در پایان، آب لیمو را به سوپ اضافه کرده، و سوپ را در ظرف مورد نظرتان بریزید و با کرم تزئین کنید.

روش تهیه سوپ دال عدس هندی

برای تهیه سوپ دال عدس به روش هندی، از برنج نیمه پخته و آب مرغ استفاده کنید، مطابق با دستورات قبلی که ارائه شده است. در هند، برای ایجاد طعم دلپذیر در سوپ دال عدس، ادویه‌های رایج نظیر هل، زیره، ماسالای کاری، فلفل قرمز، زردچوبه و دانه‌های خردل مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سوپ به طور معمول پس از طبخ به شکل پوره‌ای صاف و همگن سرو می‌گردد.

روش تهیه سوپ دال عدس لبنانی

یکی از خصوصیات برجسته سوپ دال عدس لبنانی، استفاده از روغن زیتون است که آن را از دیگر سوپ‌ها متمایز می‌کند. برای آماده‌سازی این سوپ، باید ابتدا با برنج نیمه پخته و دال عدس، بنیان سوپ را فراهم آورید. سپس، برای ایجاد طعمی لذیذ و خاص، باید ادویه‌هایی مانند سیر تازه، دانه‌های گشنیز، پودر زیره، زردچوبه، سماق و گشنیز تازه را به مخلوط اضافه کنید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 26 اسفند 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام موسوی‌ها و لینک مستقیم بلا مانع است.