; فوت و فن مارمالاد هلو و راز خوشمزگی مارمالاد هلو خوشمزه و خانگی - موسوی ها
فوت و فن کیک براونی و راز خوشمزگی کیک براونی خوشمزه و خانگی

فوت و فن کیک براونی و راز خوشمزگی کیک براونی خوشمزه و خانگی

فوت و فن کیک براونی فوت و فن کیک براونی و راز خوشمزگی کیک براونی خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. براونی، نوعی کیک شکلاتی …

فوت و فن تهیه برنجک و راز خوشمزگی برنجک خوشمزه و خانگی

فوت و فن تهیه برنجک و راز خوشمزگی برنجک خوشمزه و خانگی

فوت و فن تهیه برنجک فوت و فن تهیه برنجک و راز خوشمزگی برنجک خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. برنجک یک خوراکی سنتی با …

فوت و فن مربای پوست پرتقال و راز خوشمزگی مربای پوست پرتقال خانگی

فوت و فن مربای پوست پرتقال و راز خوشمزگی مربای پوست پرتقال خانگی

فوت و فن مربای پوست پرتقال فوت و فن مربای پوست پرتقال و راز خوشمزگی مربای پوست پرتقال خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. تهیه مربای پوست …

فوت و فن مارمالاد هلو

فیلم طرز تهیه مارمالاد هلو مارمالاد هلو نی نی سایت مارمالاد هلو مامی سایت مارمالاد هلو خانم گلاور تارت مارمالاد هلو طرز تهیه مارمالاد هلو بدون شکر مارمالاد هلو با پودر ژله مربای هلو

فوت و فن مارمالاد هلو و راز خوشمزگی مارمالاد هلو خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

مارمالادها به دلیل بافت نرم و پوره‌مانندشان، در تهیه شیرینی‌جات، کیک‌ها، و چیزکیک‌ها بسیار پرطرفدار هستند. این محصولات خوشمزه، به ویژه در فصل تابستان که هلو در دسترس و در اوج کیفیت است، می‌توانند تهیه شوند و برای مدتی در یخچال نگهداری گردند.

در تهیه مارمالاد، گاهی از ژلاتین به عنوان ماده افزودنی استفاده می‌شود، اما می‌توان با دنبال کردن دستورالعمل‌های خاص، مارمالادی با بافت شفاف و مناسب بدون به کار بردن ژلاتین تولید کرد. برای اینکه مارمالاد دچار شکرک نشود، اضافه کردن آب لیموترش تازه یا جوهر لیمو توصیه می‌شود. همچنین، هلو به دلیل داشتن خواص بی‌شماری مانند کمک به تنظیم فشار خون، بهبود عملکرد قلب، پیشگیری از ابتلا به سرطان، کمک به کنترل دیابت و بهبود فرایند هضم، محبوبیت خاصی دارد.

مواد اولیه برای آماده سازی مارمالاد هلو

هلو ۱ کیلوگرم

شکر ۷۰۰ گرم

جوهر لیمو نوک ق چای خوری

روش تهیه مارمالاد هلو

در آغاز فرایند ساخت مارمالاد هلو، ابتدایی‌ترین مرحله، جداسازی پوست از هلو است. این کار را با ایجاد یک برش به شکل علامت مثبت (+) بر روی پوست هلو آغاز کنید. بعد، آب را در یک قابلمه به جوش آورید و هنگامی که آب به جوش آمد، هلوها را برای ۳ دقیقه درون آن قرار دهید، سپس فوراً هلوها را به مدت مشابه در آب یخ بیندازید تا سرد شوند، که این عمل باعث می‌شود پوست هلوها به راحتی کنده شود.

بعد از اینکه پوست هلوها را گرفتید، آن‌ها را خرد کرده و هسته‌هایشان را جدا نمایید. در ادامه، با به کارگیری یک دستگاه مخلوط کن یا غذاساز، هلوها را به شکل پوره درآورده و این پوره را درون قابلمه‌ای مناسب بریزید.

شکر و آب لیمو را به این پوره افزوده و روی حرارت ملایم به هم زنید تا شکر به طور کامل در پوره هلو حل شود و مخلوط به جوش بیاید. هنگام پخت مارمالاد، کف ایجاد شده را به صورت پیوسته برداشته تا مارمالادی صاف و زلال به دست آید. این مراحل را ادامه دهید تا مارمالاد به غلظت مورد نظر رسیده و کاملاً شفاف گردد. پس از آن، حرارت را خاموش کرده و اجازه دهید مارمالاد در دمای محیط خنک شود. در پایان، مارمالاد آماده‌شده را در ظروف استریلیزه ریخته و برای مدت زمان طولانی‌تری در یخچال نگهداری کنید.

فوت و فن مارمالاد هلو

برای بهبود و افزایش جلوه رنگی مارمالاد هلو، می‌توانید به مقدار مورد نظر خود از زعفران آسیاب شده بهره ببرید.

اگر کف ایجاد شده روی مارمالاد در حین پخت برداشته نشود، احتمال دارد مارمالاد نهایی کدر و کم‌رنگ به نظر برسد.

نگهداری مارمالاد هلو برای دوره زمانی طولانی‌تر در ظروف مناسب و مخصوص فریزر، توصیه می‌شود تا کیفیت آن حفظ شود.

زمان مورد نیاز برای جدا کردن پوست هلوها از آب جوش می‌تواند بر اساس درجه نرمی یا سفتی هلوها متفاوت باشد و باید تنظیم شود.

در صورتی که تمایل به دریافت مارمالادی با بافت مشابه ژله دارید، می‌توانید یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین را در نیم پیمانه آب داغ حل کرده و به مخلوط مارمالاد در لحظات پایانی پخت اضافه کنید.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 15 فروردین 1403

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام موسوی‌ها و لینک مستقیم بلا مانع است.