; فوت و فن استیک و راز خوشمزگی استیک و نکات پخت استیک - موسوی ها
فوت و فن کباب بلدرچین و راز خوشمزگی کباب بلدرچین خوشمزه و خانگی

فوت و فن کباب بلدرچین و راز خوشمزگی کباب بلدرچین خوشمزه و خانگی

فوت و فن کباب بلدرچین فوت و فن کباب بلدرچین و راز خوشمزگی کباب بلدرچین خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. بلدرچین، پرنده‌ای است که …

فوت و فن بوقلمون و راز خوشمزگی بوقلمون و نکات پخت بوقلمون

فوت و فن بوقلمون و راز خوشمزگی بوقلمون و نکات پخت بوقلمون

فوت و فن بوقلمون فوت و فن بوقلمون و راز خوشمزگی بوقلمون و نکات پخت بوقلمون در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. بوقلمون، که شامل هر دو نوع …

فوت و فن حلوای اوماج و راز خوشمزگی حلوای اوماج خوشمزه و خانگی

فوت و فن حلوای اوماج و راز خوشمزگی حلوای اوماج خوشمزه و خانگی

فوت و فن حلوای اوماج فوت و فن حلوای اوماج و راز خوشمزگی حلوای اوماج خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. حلوای اردبیلی، معروف به …

فوت و فن استیک

فوت و فن آش جو استیک ایرانی طرز تهیه استیک گوشت با برنج فوت و فن ماکارونی فوت و فن پخت لپه طرز تهیه استیک آبدار فوت و فن آبگوشت خوشمزه فوت و فن چلو گوشت خوشمزه

فوت و فن استیک و راز خوشمزگی استیک و نکات پخت استیک در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

استیک، نوعی گوشت راسته گاو با رگه‌های چربی، است که معمولاً زیر نام “استیک” شناخته می‌شود. این نوع گوشت را می‌توان درسته کباب کرده یا در روغن سرخ کرده. عموماً استیک همراه با سیب‌زمینی و انواع سبزیجات سرخ شده و سالاد سزار سرو می‌شود. طعم این غذا شبیه به کباب برگ و کباب چنجه است و در کشورهای مختلف نیم‌کره شمالی به روش‌های متفاوتی پخته می‌شود.

مواد لازم برای پخت استیک

گوشت استیک (گوشت گوساله، مرغ، گوشت قرمز یا ماهی می‌تواند استفاده شود)
روغن (بهتر است از روغن زیتون استفاده کنید)
نمک و فلفل سیاه
سس و چاشنی‌های دلخواه (اختیاری)

روش پخت استیک

قبل از پخت، گوشت را از یخچال بیرون آورده و به دمای اتاق برسانید.

برای تهیه استیک، گوشت را به ضخامت حدود ۲٫۵ سانتی‌متر برش دهید.

گوشت را با نمک و فلفل سیاه به میزان دلخواه پاشید.

ماهیتابه را روی حرارت بالا قرار داده و روغن را به دمای بالا برسانید.

گوشت را برای حدود ۳-۴ دقیقه به طور مستمر سرخ کنید. در صورت تمایل به استیک کمتر پخته، زمان سرخ کردن را کاهش دهید.

سپس گوشت را برگردانده و طرف دیگر آن را به مدت ۳-۴ دقیقه بر روی حرارت بالا بپزید.

گوشت را از روی حرارت بردارید و به مدت ۲-۳ دقیقه روی تخته گوشت قرار دهید تا به دمای اتاق برسد.

سپس استیک را با سس و انواع چاشنی‌های دلخواه سرو کنید.

روش گرم کردن گوشت

برای حصول بهترین نتیجه در پخت استیک، قبل از شروع سرخ کردن، گوشت را از یخچال بیرون آورده و به دمای اتاق رسانید. این اقدام بهترین نتیجه را در پخت یکنواخت و بهتر گوشت تضمین می‌کند.

اندازه ضخامت استیک

انتخاب ضخامت مناسب برای استیک اهمیت بسیاری دارد و بهترین نتیجه را در پخت به دست می‌آورد. بهترین انتخاب برای استیک ضخامتی حدود ۲٫۵ تا ۳ سانتی‌متر است.

روش نمک زدن به استیک

پیش از سرخ کردن استیک، توصیه می‌شود به میزان مناسبی نمک و فلفل سیاه را بر روی آن بپاشید. حتماً به اندازه‌ای نمک استفاده کنید که طعم گوشت را به خوبی برجسته کند و از مقدار زیادی نمک پرهیز کنید.

حرارت استیک چقدر باشد

در طی فرایند پخت استیک، حرارت را به دقت کنترل کنید. بهتر است استیک را بر روی حرارت بالا قرار داده تا به درستی پخته شود. همچنین، حرارت مناسبی برای پخت استیک انتخاب کنید تا از بیرون کرکره‌ای و از درون نرم و طری باشد.

زمان پخت استیک چقدر است

زمان پخت استیک بستگی به ضخامت گوشت دارد. برای استیک با ضخامت حدود یک اینچ، تقریباً ۳ تا ۴ دقیقه روی هر طرف را در نظر بگیرید تا به طور متوسط بپزد. در صورت استفاده از استیکی که از فریزر برداشت کرده‌اید، قبل از پخت آن را به مدت چند ساعت در یخچال قرار دهید تا به طور کامل از یخ خارج شود و رویت طبیعی خود را بازگرداند.

گوشت مناسب برای استیک

برای پخت استیک، بهتر است از گوشت با کیفیت و تازه استفاده کنید. گزینه‌ی بهتر، استفاده از گوشتی با چربی کم و ماهیچه کمتر است. این نوع گوشت، بهترین نتیجه را در پخت استیک به همراه خواهد داشت.

درجه حرارت ملایم برای پخت بهتر

برای پخت استیک، بهتر است از درجه حرارت متوسط استفاده کنید تا گوشت خشک نشود و طعم خوبی را به خود بگیرد. حرارت متوسط کافیست تا استیک به طور یکنواخت پخته شود و درون آن رطوبت حفظ شود، به این ترتیب استیک با طعم و بافتی خوب سرو خواهد شد.

روش استفاده از نمک و فلفل

قبل از پخت استیک، بهتر است آن را با نمک و فلفل ادویه بپوشانید. این اقدام می‌تواند به طعم استیک کمک کند و آن را بیشتر تحسین برانگیز سازد. با اضافه کردن مقدار مناسبی نمک و فلفل، می‌توانید به استیک طعم و ادویه دلچسبی ببخشید و لذت بیشتری از آن ببرید.

فوت و فن آش جو استیک ایرانی طرز تهیه استیک گوشت با برنج فوت و فن ماکارونی فوت و فن پخت لپه طرز تهیه استیک آبدار فوت و فن آبگوشت خوشمزه فوت و فن چلو گوشت خوشمزه

روغن مناسب برای پخت استیک

در هنگام پخت استیک، می‌توانید از روغن نباتی، روغن زیتون یا روغن کوکونات استفاده کنید. اما بهتر است مقدار کمی از روغن را بر روی استیک بریزید و آن را پخت کنید. استفاده از روغن در این مرحله می‌تواند به استیک کمک کند تا طراوت خود را حفظ کند و از خشک شدن جلوگیری کند. می‌توانید روغن را به طور متناسب روی استیک بپاشید و سپس استیک را پخته تا به طعم و کیفیت مطلوبی دست یابید.

استراحت دادن به استیک بعد از پخت

بعد از پخت استیک، مناسب است آن را برای چند دقیقه استراحت داده تا داخل آن آرام شود و طعم بهتری به آن ببخشید. در این زمان، گوشت درونی در دمای مناسب خود بهبود می‌یابد و احتمالاً طراوت و شیرینی بیشتری به استیک خواهد داد. می‌توانید استیک را درون یک سینی آلومینیومی یا روی یک تخته چوبی قرار داده و به آرامی استراحت دهید. در این مدت، اندکی دمای استیک کاهش می‌یابد و اجازه می‌دهید تا اندکی استراحت کند و از طراوت خود استفاده کند.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 7 مرداد 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام موسوی‌ها و لینک مستقیم بلا مانع است.