; فوت و فن آلبالو پلو و راز خوشمزگی آلبالو پلو با گوشت - موسوی ها
فوت و فن جوجه کباب یونانی و راز خوشمزگی جوجه کباب یونانی خوشمزه و خانگی

فوت و فن جوجه کباب یونانی و راز خوشمزگی جوجه کباب یونانی خوشمزه و خانگی

فوت و فن جوجه کباب یونانی فوت و فن جوجه کباب یونانی و راز خوشمزگی جوجه کباب یونانی خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. کباب …

فوت و فن ژله خرده شیشه و راز خوشمزگی ژله خرده شیشه خوشمزه و خانگی

فوت و فن ژله خرده شیشه و راز خوشمزگی ژله خرده شیشه خوشمزه و خانگی

فوت و فن ژله خرده شیشه فوت و فن ژله خرده شیشه و راز خوشمزگی ژله خرده شیشه خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. ژله …

فوت فن خورشت قیمه نثار و راز خوشمزگی خورشت قیمه نثار

فوت فن خورشت قیمه نثار و راز خوشمزگی خورشت قیمه نثار

فوت فن خورشت قیمه نثار فوت فن خورشت قیمه نثار و راز خوشمزگی خورشت قیمه نثار در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. یکی از خورشت‌های محبوب و سنتی …

فوت و فن آلبالو پلو

طرز تهیه آلبالو پلو با آلبالوی فریزری طرز تهیه البالو پلو رستورانی آلبالو پلو با مرغ طرز تهیه آلبالو پلو برای ۴ نفر آلبالو پلو با گوشت چرخ کرده نی نی سایت آلبالو پلو حرفه ای آلبالو پلو با گوشت قلقلی آلبالو پلو مجلسی

فوت و فن آلبالو پلو و راز خوشمزگی آلبالو پلو با گوشت در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

یکی از قدیمی‌ترین پلوهای ایرانی، آلبالو پلو است که در فصل تابستان تهیه و سرو می‌شود. اصالتاً این غذا مربوط به شهر شیراز است و در گذشته برای مقابله با گرمازدگی در روزهای گرم تابستان می‌پزیدند. اما در طول زمان، طرفداران زیادی پیدا کرده و امروزه در اکثر استان‌های ایران تهیه می‌شود. در صورتی که در تابستان به شهر شیراز سفر کردید، توصیه می‌شود که این غذای سنتی را در رستوران‌های این شهر امتحان کنید. اما اگر در شهر دیگری هستید، می‌توانید این غذای خوشمزه را در فصل آلبالو در آشپزخانه خودتان تهیه کنید.

برای تهیه آلبالو پلو می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد و از مواد متنوعی در طبخ آن بهره برد. در گذشته، این پلو فقط در تابستان تهیه می‌شد و مواد لازم برای آن تنها در این فصل در دسترس بود. اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه می‌توان آلبالو را در فصل تابستان فریز کرده و در زمستان نیز این غذای خوشمزه را پخت. آلبالو پلو با سه روش متفاوت طبخ می‌شود: آلبالو پلو شیرازی با گوشت قلقلی یا گوشت چرخ کرده، آلبالو پلو مجلسی با مرغ، و آلبالو پلو با فیله مرغ یا مرغ ریش ریش شده. برای تهیه این غذا، بهتر است از آلبالوهای تازه و تمیز و از بهترین گوشت‌های موجود در بازار استفاده کنید.

مواد لازم

یکی از غذاهای محبوب و ترکیبی ایرانی، آلبالو پلو است که با رنگ جذابی که دارد، یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید برای مهمانی‌ها و جشن‌ها تهیه کنید. برای تهیه این پلو خوشمزه، به پیاز، برنج، آلبالو بدون هسته، شکر، گوشت مرغ یا گوشت قرمز، زعفران دم کرده، ادویه‌جات و خلال پسته و بادام نیاز دارید. البته به جای گوشت مرغ، می‌توانید از گوشت قرمز نیز استفاده کنید.

مقدار آلبالو برای تهیه آلبالو پلو چقدر است

برای تهیه آلبالو پلو، می‌توانید برای هر ۵ پیمانه برنج، ۳ پیمانه آلبالو بدون هسته را استفاده کنید. البته این میزان می‌تواند بسته به سلیقه و ترجیح شما، کمتر یا بیشتر هم باشد.

نحوه خارج کردن هسته آلبالو

بهتر است آلبالوها را به گونه‌ای که ظاهر آن‌ها نخرد شود، حذف کنید. برای این منظور می‌توانید از روش زیر استفاده کنید: در یک ظرف به اندازه کافی آب و یخ ریخته و آلبالوها را داخل آن قرار دهید. سپس چند دقیقه صبر کنید تا آلبالوها کمی سفت شوند و بتوانید به راحتی هسته آن‌ها را خارج کنید. با این روش، گوشت آلبالو سفت‌تر می‌شود و حذف هسته آن‌ها نیز به راحتی انجام می‌شود. اگر از این روش استفاده کنید، می‌توانید به راحتی هسته‌های آلبالو پلو را حذف کنید و در نتیجه، ظاهر آلبالوها نیز حفظ خواهد شد.

راز خوشمزگی آلبالو پلو

به منظور افزایش خوشمزگی آلبالو پلو، می‌توانید از آلبالوهای تازه به جای آلبالوهای فریز شده استفاده کنید. همچنین، افزودن ادویه‌هایی مانند هل و دارچین می‌تواند بهبود طعم و عطر این پلو را به دنبال داشته باشد. به علاوه، استفاده از ادویه پلویی که ترکیبی از چند ادویه است و مخصوص پخت پلوهای مختلف تهیه شده است، نیز یکی از روش‌های حرفه‌ای و خوشمزه برای پخت آلبالو پلو است.

آموزش پخت آلبالو پلو با مربای آلبالو

اگر آلبالو تازه یا آلبالو فریز شده در دسترس نباشد، می‌توانید از مربای آلبالو برای تهیه آلبالو پلو استفاده کنید. برای این روش، ابتدا برنج را آبکش کنید و سپس کف قابلمه را با روغن چرب کنید و ته دیگ را بچینید. سپس یک لایه برنج آبکش شده را در دیگ بریزید و مقداری مربای آلبالو روی آن بریزید. سپس دوباره یک لایه برنج و مربای آلبالو را به ترتیب بر روی برنج قرار دهید تا تمام موادتان تمام شود. در پایان، می‌توانید مقداری از شهد مربا آلبالو را با روغن ترکیب کرده و بر روی برنج بریزید.

سپس مرغ پلو را به شکل جداگانه آماده کنید. پیاز را خرد کرده و سرخ کنید، سپس فیله مرغ را به پیاز اضافه کرده و تفت دهید. ادویه‌های لازم را به آن اضافه کنید و در پایان پخت را در کنار برنج سرو کنید. می‌توانید به جای مرغ از کوفته ریزه نیز استفاده کنید. همچنین، برای افزایش عطر و طعم آن، می‌توانید از ادویه‌های خوشبو کننده مانند هل و دارچین استفاده کنید. همچنین، می‌توانید از ادویه پلویی که مخصوص پخت پلوهای مختلف است و از ترکیب چند ادویه تهیه شده، استفاده کنید.

فوت کوزه گری آلبالو پلو

با توجه به اینکه پخت پلوی آلبالو به شدت به حرارت و شعله گاز بستگی دارد، مناسب است توجه داشته باشید که شعله گاز را می‌توان با تنظیم کمتر یا بیشتر آن تنظیم کرد. در صورتی که شعله گاز زیاد باشد، باید آن را کمتر کنید تا شربت آلبالویی آسیاب شده در پلو سوخته نشود و برنج جامد و خوشمزه به همراه آن سرو شود. همچنین، در صورتی که شعله گاز کم باشد، پلو به طور کامل پخته نمی‌شود و طعم و مزه خود را به خوبی نشان نمی‌دهد. لذا مناسب است شعله گاز را به طور متوسط تنظیم کرده و با دقت و حوصله پلوی خود را آماده کنید.

میزان شکر در آلبالو پلو

با توجه به ترجیح شخصی، میزان شکر مورد استفاده در پلوی آلبالو می‌تواند متفاوت باشد. برای رسیدن به طعم مطلوب، می‌توانید میزان شکر را تنظیم کنید. اگر می‌خواهید آلبالو پلوی خود را با طعم شیرین‌تری بپزید، می‌توانید بیشتر از ۲۵۰ گرم شکر استفاده کنید. اما اگر دوست دارید که آلبالو پلوی شما کمی ترش‌تر باشد، می‌توانید کمتر از این مقدار شکر استفاده کنید. به طور کلی، برای هر ۷۰۰ گرم آلبالو، می‌توانید حدود ۲۵۰ گرم شکر را استفاده کنید.

مخلفات کنار آلبالو پلو

می‌توانید آلبالو پلو را با موارد زیر و همراه با آنها سرو کنید:

ماست ساده یا ماست خیار
ترشی آلبالو
ترشی گل کلم
ترشی بادمجان
ترشی لیته
زیتون
زیتون پرورده
سبزی خوردن
سالاد شیرازی
سالاد فصل
سالاد اندونزیایی
خیارشور و…
برای تهیه ترشی‌ها، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. مثلاً می‌توانید ترشی‌ها را با سرکه، نمک، آبلیمو یا با استفاده از شکر و ادویه‌های مختلف تهیه کنید. سبزی خوردن و سالاد‌ها هم می‌توانند به عنوان پیش غذا یا جانبی برای آلبالو پلو مورد استفاده قرار بگیرند.

طرز تهیه آلبالو پلو با آلبالوی فریزری طرز تهیه البالو پلو رستورانی آلبالو پلو با مرغ طرز تهیه آلبالو پلو برای ۴ نفر آلبالو پلو با گوشت چرخ کرده نی نی سایت آلبالو پلو حرفه ای آلبالو پلو با گوشت قلقلی آلبالو پلو مجلسی

آموزش پخت آلبالو پلو برای دو نفر

بازنویسی کن      برای پخت آلبالو پلو دو نفره به موارد زیر نیاز دارید:

۲۵۰ گرم آلبالو هسته گرفته شده
۱۰۰ گرم شکر
۲ پیمانه برنج
۱/۲ پیاز
۲ تکه مرغ
مقداری زعفران دم کرده
ادویه‌های لازم
شیوه پخت به این صورت است:

ادویه آلبالو پلو

آلبالو پلو یک غذای خوشمزه و محبوب در فرهنگ غذایی ایران است. این غذا با استفاده از زعفران به عنوان ادویه اصلی، طعم و عطر خاص خود را به دست می‌آورد. همچنین در تهیه آلبالو پلو، از ادویه‌های دیگری مانند زردچوبه، دارچین، فلفل سیاه و نمک نیز استفاده می‌شود که به طعم و مزه‌ی آن اضافه می‌شوند. این ادویه‌ها به آلبالو پلو عمق و تنوع می‌بخشند و باعث می‌شوند طعمی منحصر به فرد و غنی در این غذا به وجود آید. استفاده از زعفران و سایر ادویه‌ها، آلبالو پلو را یک غذای معطر، خوشرنگ و بسیار متفاوت می‌کند.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 12 خرداد 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام موسوی‌ها و لینک مستقیم بلا مانع است.