; فوت و فن شیرینی دادلی و راز خوشمزگی شیرینی دادلی خوشمزه و خانگی - موسوی ها
فوت و فن پلو مراکشی و راز خوشمزگی پلو مراکشی خوشمزه و خانگی

فوت و فن پلو مراکشی و راز خوشمزگی پلو مراکشی خوشمزه و خانگی

فوت و فن پلو مراکشی فوت و فن پلو مراکشی و راز خوشمزگی پلو مراکشی خوشمزه و خانگی فوت و فن پلو مراکشی و راز خوشمزگی پلو مراکشی خوشمزه و خانگی پلو …

فوت و فن ژله و راز خوشمزگی ژله و نکات تهیه ژله خوشمزه برای مهمانی

فوت و فن ژله و راز خوشمزگی ژله و نکات تهیه ژله خوشمزه برای مهمانی

فوت و فن ژله فوت و فن ژله و راز خوشمزگی ژله و نکات تهیه ژله خوشمزه برای مهمانی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. در حال حاضر، …

فوت و فن آبگوشت مرغ و راز خوشمزگی آبگوشت مرغ و نکات پخت آبگوشت مرغ

فوت و فن آبگوشت مرغ و راز خوشمزگی آبگوشت مرغ و نکات پخت آبگوشت مرغ

فوت و فن آبگوشت مرغ فوت و فن آبگوشت مرغ و راز خوشمزگی آبگوشت مرغ و نکات پخت آبگوشت مرغ در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. آبگوشت مرغ …

فوت و فن شیرینی دادلی

شیرینی دادلی معصومه رسولی شیرینی دادلی علیمرادی شیرینی دادلی با پیمانه شیرینی دادلی خانم گلاور علت ترک خوردن شیرینی دادلی کیک دادلی ماندگاری شیرینی دادلی شیرینی فروشی دادلی باقرشهر

فوت و فن شیرینی دادلی و راز خوشمزگی شیرینی دادلی خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

شیرینی دادلی به عنوان نمونه‌ای از شیرینی‌های محبوب مرتبط با جشن نوروز مطرح است، ولی امروزه در هر زمانی از سال در شیرینی‌فروشی‌ها در دسترس قرار دارد. این شیرینی، که ریشه در تبریز دارد، به تدریج در سراسر ایران معروف و دوست‌داشتنی شده است. اسم این شیرینی، که از لغت ترکی به معنی «لذیذ» اقتباس شده، گاهی اوقات به عنوان «دوزلی» نیز شناخته می‌شود که مفهومی مرتبط با خاصیت خوشایند و دلپذیر آن دارد.

درست کردن شیرینی دادلی از برخی دیگر شیرینی‌ها آسان‌تر است و به قالب یا استفاده از فر نیازی ندارد. این شیرینی، که به عنوان یکی از انواع معروف شیرینی‌های نوروزی در تبریز شناخته می‌شود، به آسانی و بدون دردسر در منزل قابل تهیه است.

مواد اولیه برای آماده سازی شیرینی دادلی

۱ پیمانه آرد شیرینی پزی

⅓ پیمانه آرد نخودچی

⅓ پیمانه پودر قند

۱ عدد زرده تخم مرغ

۵۰ گرم کره

½ پیمانه روغن جامد

۱ نیشگون وانیل

شکلات آب شده به مقدار لازمبرای تزیین

روش تهیه شیرینی دادلی

روغن جامد، کره، و پودر قند را داخل کاسه‌ای بریزید و با یک همزن برقی آن‌ها را به مدت ۵ دقیقه با سرعت بالا مخلوط نمایید تا حالتی نرم و کرمی پیدا کنند. در مرحله بعد، زرده‌های تخم‌مرغ و اسانس وانیل را به ترکیب اضافه کرده و برای سه دقیقه دیگر هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند.

سپس همزن را کنار بگذارید و آرد نخودچی به همراه آرد مخصوص شیرینی‌پزی که قبل از آن الک شده‌اند را به مخلوط افزوده و با استفاده از لیسک آرام مخلوط کنید تا خمیر شکل بگیرد. هنگام مخلوط کردن خمیر شیرینی دادلی دقت کنید که خمیر را زیاد ورز ندهید تا از ترشح روغن و کاهش کیفیت آن جلوگیری شود.

خمیر را به قطعات کوچک به اندازه گردو تقسیم کرده و آن‌ها را به شکل صاف درآورید. بر روی برخی از قطعات با وسیله‌ای دایره‌ای توخالی سوراخ ایجاد کنید و بقیه را به همان شکل نگه دارید.

برای پختن شیرینی دادلی، نیاز به یک تابه باکیفیت و بدون نیاز به فر دارید. تابه را روی شعله متوسط قرار دهید، از یک شعله پخش‌کن استفاده کنید، کمی روغن به آن اضافه کرده و شیرینی‌ها را داخل تابه چیده و بگذارید تا حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از یک طرف بپزند. بعد از خنک شدن، نوبت به تزئین شیرینی‌ها می‌رسد.

هر شیرینی دادلی را با دو قطعه خمیر تهیه کنید و فاصله بین دو قطعه را با ژله بریلو یا مربای مورد نظر پر کنید. برای تزئین، از شکلات ذوب شده و پودر پسته استفاده کنید و برای ایجاد شیرینی دو رنگ، یک طرف شیرینی را در شکلات فرو ببرید.

فوت و فن شیرینی دادلی

مناسب است که برای پختن شیرینی، کره گیاهی به جای کره حیوانی به کار برده شود.

در تهیه شیرینی‌ها، به کار بردن روغن مایع پیشنهاد نمی‌گردد.

اگر از تابه معمولی استفاده می‌کنید، مهم است که یک دم‌کنی روی آن قرار دهید.

برای اطمینان از تردی و نو بودن شیرینی دادلی، استفاده از روغن تصفیه شده ویژه قنادی توصیه می‌شود.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 3 فروردین 1403

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام موسوی‌ها و لینک مستقیم بلا مانع است.