; فوت و فن هلو کباب و راز خوشمزگی هلو کباب خوشمزه و خانگی - موسوی ها
فوت و فن حمص و راز خوشمزگی حمص خوشمزه و خانگی

فوت و فن حمص و راز خوشمزگی حمص خوشمزه و خانگی

فوت و فن حمص فوت و فن حمص و راز خوشمزگی حمص خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. حمص، یک دیپ یا پراکنده بسیار خوش …

فوت و فن آبگوشت مرغ و راز خوشمزگی آبگوشت مرغ و نکات پخت آبگوشت مرغ

فوت و فن آبگوشت مرغ و راز خوشمزگی آبگوشت مرغ و نکات پخت آبگوشت مرغ

فوت و فن آبگوشت مرغ فوت و فن آبگوشت مرغ و راز خوشمزگی آبگوشت مرغ و نکات پخت آبگوشت مرغ در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. آبگوشت مرغ …

فوت و فن پخت آش یخ تبریزی و راز خوشمزگی آش یخ تبریزی خانگی

فوت و فن پخت آش یخ تبریزی و راز خوشمزگی آش یخ تبریزی خانگی

فوت و فن پخت آش یخ تبریزی فوت و فن پخت آش یخ تبریزی و راز خوشمزگی آش یخ تبریزی خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. غذاها …

فوت و فن هلو کباب

هلو کباب شیرازی طرز تهیه هلو کباب کاشانی هلو کباب کردستان هلو کباب همدان هلو کباب اراکی مشت کباب مازندرانی طرز تهیه کوفته هلو با رب انار طرز تهیه مشته کباب

فوت و فن هلو کباب و راز خوشمزگی هلو کباب خوشمزه و خانگی در سایت موسوی ها .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

هلو کباب، یکی از غذاهای اصیل و قدیمی ایرانی است که ریشه‌های آن به شهر کرمانشاه بازمی‌گردد. این غذا با استفاده از روغن کرمانشاهی که به خاطر کیفیت بالایش شهرت دارد، پخته می‌شود، که به هلو کباب طعمی استثنایی می‌بخشد.

برای کسانی که با این غذای ویژه آشنایی ندارند، نام هلو کباب ممکن است ابتدا ایده‌ای از پخت با استفاده از میوه هلو را تداعی کند. با این حال، این نکته جالب توجه است که هلو کباب در حقیقت یک نوع کوفته است که به خاطر شکل بیرونی‌اش که به میوه هلو شبیه است، نام خود را گرفته و از نظر شکل و مزه با کوفته تبریزی قابل مقایسه است.

مواد اولیه برای آماده سازی هلو کباب

لپه ۲۰۰ گرم

پیاز بزرگ ۱ عدد

شکر ۱ ق غذا خوری

گوشت بدون چربی ۵۰۰ گرم

زعفران دم کرده ۱ ق غذا خوری

روغن کرمانشاهی یا روغن مایع به مقدار لازم

گردو ، کشمش و آلو بخارا به مقدار لازم

نمک ، زردچوبه و دارچین به مقدار لازم

روش تهیه هلو کباب

برای پخت کباب هلو، ابتدا لپه‌های آبکش شده از شب قبل را با دو فنجان آب در یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا کاملاً نرم گردند. بعد از نرم شدن لپه‌ها، قابلمه را از روی حرارت برداشته و بگذارید لپه‌ها خنک شوند، سپس آن‌ها را آسیاب نمایید.

در گام بعدی، گوشت را جداگانه دو بار چرخ کرده، سپس آن را به همراه لپه آسیاب شده، پیاز رنده شده، زردچوبه و کمی نمک مجددا چرخ کنید. این مرحله را حداقل دو بار تکرار کنید تا مخلوط به میزان لازم چسبندگی پیدا کند.

پس از آماده شدن مخلوط، کوفته‌هایی به شکل بیضی درست کنید و آن‌ها را با مخلوطی از کشمش، گردو و آلو پر نمایید. سپس روغن را در یک تابه حرارت دهید.

کوفته‌ها را پس از داغ شدن روغن به تابه افزوده و آن‌ها را تا سرخ شدن کامل پخته کنید. کوفته‌ها را در یک قابلمه مناسب چینده و آب را تا نیمه کوفته‌ها اضافه کنید.

دقت کنید که زیاده‌روی در اضافه کردن آب می‌تواند منجر به باز شدن کوفته‌ها شود. آب باید به اندازه‌ای باشد که پس از پخت کوفته‌ها، کمی از آن در قابلمه باقی بماند.

پس از اضافه کردن شکر و آبلیمو، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید. در نیمه پخت، زعفران دم کرده، نمک و دارچین را بیفزایید. کوفته‌های پخته شده را در ظرف سرو چیده و با آب باقی‌مانده روی آن‌ها ریخته و با زرشک، گردو و کشمش تزئین کنید. برای افزایش چسبندگی مواد، امکان افزودن تخم‌مرغ و سیب‌زمینی نیز وجود دارد.

فوت و فن هلو کباب

کوفته‌ها با طعم ترش و شیرین می‌توانند بر اساس ذائقه اشخاص متغیر باشند.

اگر تمایل دارید، می‌توانید بخشی از گردو، کشمش و آلو را خیس کرده و به داخل کوفته‌ها بیفزایید.

در زمان پخت این غذا، از کم کردن مقدار گوشت خودداری کنید چرا که ممکن است به فرم کوفته‌ها آسیب برساند. اگر قصد دارید میزان گوشت را کم کنید، می‌توانید به جای آن از سویا بهره بگیرید.

علاوه بر این، به جای استفاده از نخود، امکان استفاده از لپه نیز وجود دارد.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 6 فروردین 1403

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام موسوی‌ها و لینک مستقیم بلا مانع است.